LSA / UL Groppo

Groppo-TRAIL

dobrodruha nesklame v žiadnych podmienkach

Špecifikácie

Rozpätie krídla 8510 mm
Plocha krídla 10.2 m2
Rozpätie výškovky 2717 mm
Dĺžka 6255 mm
Maximálna šírka kabíny 780 mm
Rozchod kolies 1700 mm
Objem nádrží na palivo – spolu 100 litrov
Prázdna hmotnosť vrátane zách. systému 292.5 Kg
MTOW 600 Kg
Cestovná rýchlosť 170 km/h
VNE 210 km/h
Pádová rýchlosť – plné klapky 55 km/h
Rýchlosť stúpania 4 m/s
Dĺžka dráhy pre vzlet 120 m
Dĺžka dráhy pre pristátie 120 m
Faktor medzného zaťaženia +4/-2G
Hraničný faktor zaťaženia +6/-3G

Prehľad

Rôzne možnosti motorizácie, avioniky a výbavy sú len na voľbe zákazníka. Trail je vysoko prispôsobiteľné lietadlo, dobrodruha nesklame v žiadnych podmienkach.

Vzhľadom na predchádzajúce skúsenosti so stavbou UL lietadiel, od roku 2009 sa Ing. Nando Groppo srl. špecializuje na vývoj a konštrukciu lietadla TRAIL. Je to vzperový hornoplošník s pevným podvozkom, určený pre funkčnosť s extrémnou pevnosťou.  Konfigurácia s ostruhovým podvozkom a zvolený profil krídla zaručujú krátke pristátia v drsných podmienkach, vďaka čomu je Trail STOL lietadlo vhodné do hôr. Vďaka 100 litrovým nádržiam umožňuje aj dlhšie cestovné lety.

Vlastnosti

Systém skladania krídiel Groppo Wing robí lietadlo ľahko skladovateľné a prepravovateľné. MTOW je 600 kg. Drak lietadla je kompletne vyrobený z kovu s oceľovým stredovým rámom a trup, krídla a chvostové plochy sú vyrobené z leteckého hliníka. Lietadlo je dostupné aj vo verzii „stavebnica“ v rôznych stupňoch rozpracovanosti priamo od výrobcu.

Komfort

Kabína je riešená so sedadlami za sebou s ovládaním z predného sedadla a zdvojeným riadením aj pre sedadlo v druhom rade. Interiér je pohodlný, prakticky funkčný s ergonomickým dizajnom.

Má nadmieru veľký batožinový priestor za zadným sedadlom s možnosťou montáže aerodynamicky riešeného kufra umiestneného pod kabínou.