Ing.Nando Groppo s.r.l.

Nando Groppo Aviazione je spoločnosť „made in Italy“, ktorá sa zrodila v roku 1993 v Mezzane Bigli neďaleko Pavie a špecializovala sa na navrhovanie a výrobu ultraľahkých lietadiel

História

Zakladateľom spoločnosti je letecký inžinier Nando Groppo, ktorý od roku 1972 pôsobí na talianskom trhu s inžinierstvom a konštrukciou ultraľahkých lietadiel.

Hlavným účelom spoločnosti je propagácia ultraľahkého lietania v snahe uspokojiť potreby tých, ktorí sa dostanú prvýkrát k tomuto fascinujúcemu športu a tých, ktorí sú vášniví fanúšikovia už mnoho rokov.

Nando Groppo Aviazione je popredný výrobca ultraľahkých lietadiel a zaoberá sa dizajnom, výrobou aj maloobchodom vo verziách „ready to fly“ a „kit“.

Práca sa predajom lietadiel nekončí: v skutočnosti spoločnosť poskytuje doplnky, oblečenie, letové prístroje, motorové prístroje, letecké komunikačné systémy, navigačné systémy a komponenty.

Umiestniť sa v odvetví výroby ultraľahkých lietadiel nie je jednoduché a vyžaduje si hlboké znalosti v odbore: Spoločnosť Nando Groppo Aviazione má skúsenosti, ktoré sú potrebné v meniacich sa časoch, pretože neustály vývoj trhu vyžaduje hľadanie presnejších detailov a podrobností vo výrobe sofistikovaných lietadiel.

Nuoli,s.r.o. distribútor Nando Groppo CZ + SK

Firma Nuoli, s.r.o. Dunajská Streda sa okrem servisu lietadiel kategórie UL/ LSA sústredila na získanie práva distribuovať lietadlá talianskej firmy Ing. Nando Groppo Srl. na území Českej Republiky / Poľska / Slovenska. Firma vyrába dva typy – Groppo G70 (posádka sedí vedľa seba) a Groppo Trail (tandemové usporiadanie posádky), sú to celokovové vzperové hornoplošníky, naviac Trail disponuje vlastnosťami STOL…

Stavebnica lietadla TRAIL od výrobcu Ing. Nando Groppo s.r.l. – stavba ide ako po masle

Po kontrole dodaných dielov a komponentov sme s radosťou skonštatovali, že prišlo všetko, ako bolo uvedené v dodacom liste a naši technici sa môžu pustiť do stavby. Pre rýchlejšiu realizáciu sme zvolili kit s krídlami skompletovanými u výrobcu a nás čaká stavba trupu a chvostových plôch. Samozrejme ešte celková kompletizácia a inštalácia systémov a pohonnej jednotky. Krídla prišli perfektne zabalené a ochránené proti poškodeniu s nainštalovanými nádržami a ostatnou bižutériou. Predpripravené zavádzacie lanká alebo predinštalované diely sú štandardom…

Centrála spoločnosti sa nachádza na letisku „Club Astra“ v Mezzana Bigli južne od Milána.

V súčasnosti sa spoločnosť zaoberá vývojom a výrobou ultraľahkého tandemového lietadla taildragger TRAIL, ktoré sa v súčasnosti predáva po celom svete, od Austrálie až po Spojené štáty.

Novinkou je moderný hornoplošník G70, ktorý zdedil najlepšie technické vychytávky z modelu TRAIL do ktorého sú zapracované najnovšie trendy súčasných špičkových LSA lietadiel.